Բակո Սահակյանը կարևորել է ազատամարտիկների մասնակցությունը հայրենիքի պաշտպանության գործին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Պաշտպանության բանակի զորավարժարաններից մեկը, հանդիպել Արցախի ազատամարտիկների միության անդամներից կազմված գումարտակներից մեկի անձնակազմի հետ, տեղեկանում ենք ԱՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Սահակյանը կարևորել է ազատամարտիկների մասնակցությունը հայրենիքի պաշտպանության գործին ու ողջունել այս նախաձեռնությունը:
Այցի ընթացքում նրան ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, Արցախի ազատամարտիկների միության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԼՂՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը:

Президент Карабаха считает важным участие ветеранов войны в деле защиты родины
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил сегодня один из полигонов Армии обороны Карабаха, где встретился с личным составом батальона, состоящего из членов Союза воинов-освободителей, ознакомился с условиями их службы и быта.
Как передает пресс-служба президента НКР, глава государства отметил важность участия ветеранов войны в деле защиты родины, приветствовав данную инициативу.
Президента сопровождали министр обороны Левон Мнацаканян, председатель Союза воинов-освободителей Арцаха Самвел Карапетян, председатель постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и законности Национального Собрания НКР Жанна Галстян, другие должностные лица.