Եվրատեսիլում Ջամալայի ելույթի ժամանակ Հանրային հեռուստաալիքի եթերը չի ընդհատվել. Գոհար Գասպարյան
Եվրատեսիլյան կրքերը, հաղթող պետության կիսով չափ հայ ներկայացուցչի և նրա արևելյան երանգներով կատարման շուրջ օրեր անց էլ չեն հանդարտվում: Երեկվանից ադրբեջանական լրատվամիջոցներն ակտիվորեն տարածում են տեղեկատվություն այն մասին, իբր Եվրատեսիլի ցուցադրման օրը Երևանում սադրանք է իրականացվել Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Ջամալայի նկատմամբ: Հանրային հեռուստաընկերությունով ուղիղ հեռարձակումը նրա ելույթի ժամանակ, իբր, ընդհատվել էր՝ երգի մեջ թուրքական բառերի օգտագործման պատճառով:
Aysor.am-ը Եվրատեսիլի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավարուհի Գոհար Գասպարյանից հետաքրքրվեց, թե որքանով է իրականությանը համապատասխանում ադրբեջանական կայքերում շրջանառվող տեղեկատվությունը:
«Դա ապատեղեկատվություն է, ես կտրականապես հերքում եմ այդ հայտարարությունը: Նման բան չի եղել», - նշեց Գ.Գասպարյանը:

В Армении прямая трансляция во время выступления Джамалы на «Евровидении» не прерывалась
Страсти вокруг песенного конкурса «Евровидения», представителя страны – победителя с наполовину армянскими корнями и ее необычной манеры исполнения не утихают даже спустя несколько дней. Со вчерашнего дня азербайджанские средства массовой информации активно распространяют информацию о том, что в день показа песенного конкурса «Евровидение -2016» в Ереване была осуществлена провокация в отношении представителя Украины Джамалы. Во время ее выступления прямая трансляция по Общественному телевидению Армении якобы была прервана из-за использования в песне турецких слов.
Aysor.am поинтересовался у руководителя делегации Армении на «Евровидении» Гоар Гаспарян, соответствуют ли действительности распространяемые азербайджанскими сайтами сведения.
«Это дезинформация, я категорически опровергаю это заявление. Ничего подобного не было», - отметила Гоар Гаспарян.