ԱՄՆ դեսպան. Սարգսյանի և Ալիևի առաջիկա հանդիպումը լավատեսություն է ներշնչում
Միացյալ Նահանգների դեսպան Ռիչարդ Միլսը դրական և կարևոր է համարել Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների՝ հունիսին հնարավոր հանդիպման հանձնառությունը:
«Համաձայնությունը՝ հունիսին հանդիպելու վերաբերյալ դրական է և կարևոր, նաև լավատեսորեն է տրամադրում», - ասաց Ռ.Միլսը լրագրողներին:
Նրա խոսքով, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պատրաստ են հետամուտ լինել և զարգացնել այդ հանձնառությունը:
ԱՄՆ դեսպանը նաև նշեց, որ Վիեննայում կայացած հանդիպումը կարևոր էր: Նա հույս հայտնեց, որ այն կբերի դրական արդյունքների և կհանգեցնի խնդրի համակողմանի կարգավորմանը:
«Համաձայնությունը, որ կողմերը պատրաստ են աշխատել հետաքննության մեխանիզմների ձևավորման ուղղությամբ շփման գծի երկայնքով ևս դրական է և դրսևորում է բարի կամք և պատրաստակամություն», - ասաց նա:

Посол США: Согласие президентов встретиться в июне – положительно и важно
Посол США в Армении Ричард Милс считает положительной и важной возможную встречу президентов Армении и США в июне.
«Согласие встретиться в июне – положительно и важно, а также вселяет оптимизм», - сказал посол журналистам.
По его словам, посредники МГ ОБСЕ готовы развивать эту готовность президентов.
Он также заявил, что встреча в Вене была важной. Посол выразил надежду, что она принесет положительные результаты и к всестороннему урегулированию проблемы.
«Согласие о том, что стороны готовы работать по формированию механизмов расследования также положительно», - сказал Р.Милс.