Իլկկա Կաներվան կոչ է արել ԱՊՀ-ի իր գործընկերներին միավորել ջանքերը ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար
ԵԱՀԿ Խորհրդարանական ասամբլեայի ղեկավար Իլկկա Կաներվան կոչ է արել ԱՊՀ Միջխորհրդարանական ասամբլեային միավորել ջանքերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ լուծում գտնելու համար, հաղորդում է ria.ru-ն:
«Ես կցանկանայի կոչ անել ԱՊՀ Միջխորհրդարանական ասամբլեայի իմ գործընկերներին ջանք ներդնել Մինսկի խմբի շրջանակներում խնդրի խաղաղ կարգավորում գտնելու համար», - ասել է Իլկկա Կաներվան:
Նա փաստել է՝ հակամարտության սրմանը զուգահեռ, ցավոք, ավելացել է զոհերի թիվը.
«Մենք միավորում ենք մեր հույսերը, որպեսզի հակամարտության գոտում տուժողների թիվը նվազի, ու կողմերը նստեն բանակցությունների սեղանի շուրջ», - ընդգծել է նա:

Глава ПА ОБСЕ призвал коллег из СНГ к совместным усилиям по мирному решению карабахской проблемы
Глава Парламентской ассамблеи (ПА) ОБСЕ Илкка Канерва призвал Межпарламентскую ассамблею СНГ к совместным усилиям для поиска мирного решения нагорно-карабахского конфликта.
"Я бы хотел пригласить всех коллег МПА СНГ совместно предпринять усилия для нахождения мирного соглашения и прекращения конфликта в рамках Минской группы", - сказал он, выступая в рамках МПА СНГ.
Канерва указал на разрастание конфликта в Нагорном Карабахе. "К сожалению, возрастает количество погибших',- сказал он, передает РИА Новости.
"Мы объединяем наши надежды для того, чтобы количество пострадавших снизилось, и стороны сели бы за переговоры ",- отметил он.