Ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում պահպանվել է համեմատաբար հանգիստ իրադրությունը
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մայիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը պահպանվել է նախօրեին հաստատված համեմատաբար հանգիստ իրադրությունը:
Ինչպես հաղորդում է Արցախի պաշտպանության մամուլի ծառայությունը, հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана сохранялась относительно спокойная обстановка
На линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в ночь на 20 мая в целом сохранялось установившаяся вчера относительно спокойная обстановка.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, азербайджанские вооруженные силы нарушили договоренность о прекращении с применением различных видов стрелкового оружия, в некоторых направлениях - снайперских винтовок.
Подразделения Армии обороны НКР придерживались договоренности о прекращении огня и продолжали уверенно осуществлять боевое дежурство.