Սուարեսը մոտ 3 շաբաթ խաղադաշտ դուրս չի գա
Ուրուգվայի ազգային հավաքականի ու կատալոնական «Բարսելոնայի» հարձակվող Լուիս Սուարեսը, որն Իսպանիայի գավաթի եզրափակիչ խաղում  վնասվածք էր ստացել,  չի կարողանա խաղադաշտ դուրս գալ մոտ 3 շաբաթ: Այս մասին հայտնում է Championat.ru-ն՝ հղում անելով ուրուգվայցիների բժիշկ Ալբերտո Պանին:
Լուիս Սուարեսը վնասվածք ստացել է «Բարսելոնա»-«Սևիլիա» հանդիպման ժամանակ:
«Սուարեսը հավաքականի տրամադրության տակ կլինի հունիսի 1-ին: Ակնկալում ենք, որը դրանից հետո 10 օր անց Լուիսը կկարողանա մարզադաշտում աշխատել»,- նշել է նա:
Ուրուգվայի հավաքականը խաղալու է Ամերիկայի առաջնության խմբային փուլում. հունիսի 6-ին՝ Մեքսիկայի, հունիսի 10-ին՝ Վենեսուելայի և հունիսի 14-ին՝ Յամայկայի հետ:

Получивший травму Суарес пропустит около трёх недель
Нападающий «Барселоны» и сборной Уругвая Луис Суарес, получивший травму во время финального матча Кубка Испании (2:0) с «Севильей», пропустит около трёх недель. Как сообщает Championat.ru, об этом заявил врач уругвайцев Альберто Пан.
«Суарес прибудет в расположение сборной 1 июня. Мы ожидаем, что где-то через 10 дней после этого Луис сможет начать работу на футбольном поле», — отметил он.
Сборная Уругвая сыграет на групповом этапе Кубка Америки — 2016 с командами Мексики (6 июня), Венесуэлы (10 июня) и Ямайки (14 июня).