Գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտում չի արձանագրվել
Մայիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտում չի արձանագրվել: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Минобороны НКР: На линии соприкосновения нарушений договоренности о прекращении огня не зафиксировано
25/05/2016 09:55
В ночь с 24 на 25 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в зоне карабахского конфликта нарушений договоренности о прекращении огня зафиксировано не было. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой и предпринимают необходимые шаги с целью организации надежной обороны боевых позиций.