ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդը հրաձգային, դիպուկահար զինատեսակներից ու նռնականետից խախտել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը
Մայիսի 25-ի կեսօրից հետո և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից վերսկսել է խախտել նախորդ գիշեր և մինչև կեսօր պահպանված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծարայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններ իրականացնելուց և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана возобновили нарушения договоренности о прекращении огня
После полудня 25 мая и в ночь на 26 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового и снайперского оружия различных калибров, гранатомета типа АГС-17 возобновили нарушения договоренности о прекращении огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно нести боевое дежурство.
Напомним, накануне, 25 мая, пресс-служба Минобороны НКР сообщила, что в ночь с 24 на 25 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск нарушений договоренности о прекращении огня не зарегистрировано.