Նալբանդյանն ու  Կասպշիկը քննարկել են շփման գծում անցկացված դիտարկման մանրամասները
Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին, հայտնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը Հայաստանի արտգործնախարարին  է ներկայացրել  Ադրբեջանի և Լեռնային Ղարաբաղի միջև շփման գծում անցկացված դիտարկման մանրամասները։
Զրուցակիցները քննարկել են Վիեննայում մայիսի 16-ին կայացած գագաթաժողովին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի և նրա թիմի կարողությունների ավելացման վերաբերյալ համաձայնության իրականացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը։

Налбандян и Каспршик обсудили подробности мониторинга на линии соприкосновения
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня личного представителя действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспршика, сообщает пресс-служба МИД РА.
А.Каспршик представил главе армянского внешнеполитического ведомства подробности мониторинга, проведенного на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана.
Собеседники обсудили также шаги, предпринимаемые в направлении реализации достигнутых на состоявшемся 16 мая в Вене саммите договоренностей, в частности расширения возможностей офиса личного представителя действующего председателя ОБСЕ и его команды.