Սեյրան Օհանյանն Անջեյ Կասպրշիկի հետ քննարկել է սահմանային իրավիճակը
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրչիկի հետ քննարկվել է ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի առաջնագծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին վերջին շրջանում տիրող իրավիճակը, տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Նրանց հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել այսօր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը զրուցակցին վստահեցրել է, որ հայկական կողմը հավատարիմ է մայիսի 16-ին Վիեննայում Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածություններին:
Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ ՀՀ զինված ուժերը և, ՊԲ հրամանատարի հավաստմամբ, նաև ԼՂՀ պաշտպանության բանակը, անվերապահորեն սատարում են 1994թ. զինադադարի և 1995թ. զինադադարի ամրապնդման մասին համաձայնագրերի անշեղ իրագործմանը, դրանց իրականացման մոնիտորինգի առաքելության ընդլայնմանը, առաջնագծում և պետական սահմանին միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների ներդրմանը:

Сейран Оганян обсудил с Анджеем Каспршиком ситуацию в зоне карабахского конфликта
Министр обороны Армении Сейран Оганян обсудил с личным представителем действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком ситуацию, сложившуюся в последнее время на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск и на армяно-азербайджанской границе.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, телефонная беседа между С.Оганяном и послом А.Каспршиком состоялась сегодня.
Министр обороны Армении заверил собеседника, что армянская сторона привержена соблюдению договоренностей, достигнутых на состоявшейся 16 мая в Вене встрече президентов Армении и Азербайджана, Серж Саргсяна и Ильхама Алиева.
Сейран Оганян отметил, что ВС Армении и, по заверению командующего Армией обороны Нагорно-Карабахской Республики, АО НКР безоговорочно содействуют неукоснительному выполнению соглашений о перемирии 1994г. и об укреплении перемирия 1995г., расширению миссии по мониторингу за выполнением этих соглашений, внедрению механизмов расследования инцидентов на линии соприкосновения и на государственной границе.