Սեյրան Օհանյան. Սահմանային իրավիճակը վերահսկելի է, կրակոցները շատ քիչ են
Սահմանային իրավիճակը վերահսկելի է, համեմատաբար ավելի խաղաղ է, կրակոցները շատ քիչ են, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Պաշտպանության բանակի անձնակազմի շնորհիվ սահմանային իրավիճակը վերահսկելի է, համեմատաբար ավելի խաղաղ է»,-ասել է նախարարը:
Ս. Օհանյանը նշել է, որ ստորաբաժանումներն իրենց ամենօրյա գործունեությամբ կատարելագործում են իրենց մարտական ունակությունները և կարողությունները երկրի պաշտպանությունն իրականացնելու համար:
«Սա հատկապես կարևոր է Արցախյան հատվածում, իսկ այնտեղ Պաշտպանության բանակը՝ որպես կատարյալ զորամիավորում, իր առջև դրված խնդիրը կատարում է»,-ասել է Ս.Օհանյանը:

Сейран Оганян: Ситуация на границе контролируемая, выстрелов очень мало
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск контролируемая, относительно спокойно и очень мало выстрелов, заявил сегодня в беседе с журналистами министр обороны Армении Сейран Оганян.
«Благодаря действиям личного состава Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики ситуация на границе контролируемая, относительно спокойно», - сказал министр.
С.Оганян отметил, что в ходе повседневной деятельности подразделения армии усовершенствуют свои боевые навыки и потенциал для защиты страны.