Սեյրան Օհանյան. Սամվել Բաբայանին ոչ ոք չի կարող խոչընդոտել
Արցախի պաշտպանության բանակի հիմնադիր, ՊԲ նախկին նախարար Սամվել Բաբայանին ոչ ոք չի կարող խոչընդոտել, ասել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ անդրադառնալով հայրենիք վերադարձած Սամվել Բաբայանի հայտարարությանը, թե ինքն Արցախում առաքելություն ունի կատարելու:
«Չեմ հանդիպել Սամվել Բաբայանի հետ, նրա ունակությունների մասին ես տեղյակ եմ: Նրա կատարածը մենք ոչ մեկս չենք մոռանում: Իհարկե, այսօրվա դրության մեջ որպես անհատ, անձավորություն, որը ուզում է իր ներդրումն ունենալ արցախյան հատվածում, դա իր խնդիրն է, իր իրավունքը: Մեզանից ոչ մեկը, առավել ևս ես, չենք կարող նրան խոչընդոտել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Սեյրան Օհանյանը:
Արցախի պաշտպանության բանակի հիմնադիր, ԼՂՀ պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Սամվել Բաբայանը մայիսի 23-ին վերադարձել է Հայաստան:

Сейран Оганян: Никто не может помешать Самвелу Бабаяну
Препятствовать основателю Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, экс-министру обороны НКР Самвелу Бабаяну никто не может, заявил министр обороны Армении Сейран Оганян, касаясь озвученного Бабаяном заявления о том, что он «вернулся в Арцах с особой миссией».
«Я с Самвелом Бабаяном не встречался, знаю о его навыках. Никто из нас не забыл, что Самвел Бабаян сделал. Конечно, если сегодня, в сложившихся условиях, он, как личность, хочет внести свой вклад в Нагорный Карабах, то это его право. Никто из нас, тем более, я, не можем ему в этом помешать», - сказал глава Минобороны Армении в беседе с журналистами.
Основатель Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, экс-министр обороны НКР, генерал-лейтенант Самвел Бабаян вернулся в Армению 23 мая.