Մեկ թև ունեցեղ սերֆերուհին հեղինակավոր առաջնությունում զբաղեցրել է 3-րդ տեղը (Տեսանյութ)
Մեկ թև ունեցեղ ամերիկուհի սերֆեր Բեթանի Հեմիլթոնը Ֆիջիում կայացած  կանանց հեղինակավոր պորֆեսիոն սերֆերների  առաջնությունում զբաղեցրել է 3-րդ տեղը: Նա հայտնվել էր կիսաեզրափակչում՝ գերազանցելով  մարզաձևի լավագույներին:
Հեմիլթոնը զրկվել է ձեռքից 2003 թվականին՝ շնաձկան հարձակման հետևանքով: Նրանից ոչ ոք մեծ արդյունքներ արդեն չէր ակնկալում, սակայն 26-ամյա կինը ցուցադրել է իր կարիերայի լավագույն տեխնիկան:
Փուլերից մեկում նա անցել է աշխարհի չեմպիոն, ավստրալուհի Թայլեր Ռայթին, հաջորդ փուլում՝ աշխարհի վեցյակի չեմպիոն Ստեֆանի Գիլմորին:

Серфингистка с одной рукой завоевала третье место в престижном чемпионате (Видео)
Американская серфингистка с одной рукой Бетани Хэмилтон завоевала третье место в женском чемпионате профессионалов на Фиджи. Как сообщает NTD.ru, она попала в полуфинал, обойдя лучших в этом виде спорта.
Хэмилтон потеряла руку в 2003 в результате нападения акулы. Больших результатов от неё не ожидали. Однако 26-летняя жительница Гавайев показала высший класс и продемонстрировала лучшую технику в своей карьере.
В одном из раундов она обошла чемпионку мира, австралийку Тайлер Райт, в другом – шестикратную чемпионку мира Стефани Гилмор.