ՕԵԿ-ը Վանաձորի քաղաքապետի ընտրություններում առաջադրելու է Շարմազանովի սանիկի թեկնածությունը
«Հայկական Ժամանակի» տեղեկություններով «Հայկական վերածնունդը» կամ նախկին ՕԵԿ-ը Վանաձորի քաղաքապետի ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու կարող է առաջադրել իր ավագանու անդամ, կուսակցության Վանաձորի կառույցի ղեկավար Արկադի Փելեշյանին:
ՀՎ-ից Էդգար Առաքելյանը թերթի հետ հեռախոսազրույցում հաստատել է, որ իրենք կմասնակցեն այդ ընտրություններին, բայց հավելել է, որ ցուցակի հարցով դեռ վերջնական որոշում չեն կայացրել:
«Ի դեպ, Վանաձորում հայտնի Ա. Փելեշյանը ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի սանիկն է, նաև հայտնի ռեժիսոր, վավերագրող, սցենարիստ Արտավազդ Փելեշյանի բարեկամն է, բայց Վանաձորում ունի կիսաքրեական համբավ, ունի նաև երթուղայինի գծեր»,-հավելել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: «Оринац еркир» выдвинет на выборах мэра Ванадзора крестника Эдуарда Шармазанова
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что партия «Армянское возрождение» или в прошлом «Оринац Еркир» может выдвинуть на пост мэра Ванадзора члена Совета старейшин, руководителя Ванадзорского офиса партии Аркадия Пелешяна.
Представитель партии «Армянское возрождение» Эдгар Аракелян в телефонной беседе с корреспондентом издания подтвердил, что они будут участвовать в этих выборах, однако окончательное решение по списку еще не принято.
«Кстати, известный в Ванадзоре Аркадий Пелешян – крестник вице-спикера парламента Армении Эдуарда Шармазанова, а также родственник известного режиссера, документалиста, сценариста Артавазда Пелешяна, но в Ванадзоре у него репутация полукриминального авторитета и ему принадлежат маршрутные линии», - пишет газета.