Շփման գծում հակառակորդն այս գիշեր կիրառել է դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ
Հունիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունն, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել, հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն, չեն արձագանքել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: Ночью ВС Азербайджана применили снайперские винтовки и гранатомет
Оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в ночь с 1 на 2 июня в целом была спокойной. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана нарушали договоренность о прекращении огня в основном из стрелкового оружия, на некоторых направлениях применив также снайперские винтовки и гранатомет типа АГС-17 (2 снаряда).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР проявили сдержанность, не поддаваясь на провокационные действия противника, и продолжали уверенно нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.