Գյումրիի քաղաքապետի ՕԵԿ թեկնածուն Հովհաննես Մարգարյանն է. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ «Հայկական վերածնունդ» կամ նույնն է, թե «օրինաց երկիր» կուսակցության՝ Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածուն լինելու է Ազգային ժողովի ՕԵ խմբակցության պատգամավոր, գյումրեցի Հովհաննես Մարգարյանը։
Մարգարյանն այդ կուսակցության Շիրակի մարզի տարածքային կառույցի ղեկավարն է։ ՀՎ լրատվական ծառայության  պատասխանատու Էդգար Առաքելյանը թերթի հետ զրույցում ասել է. «Մենք անպայման մասնակցելու ենք Գյումրիի ավագանու ընտրություններին, և չի բացառվում, որ հենց Հովհաննես Մարգարյանը գլխավորի ավագանու ցուցակը։ Այդ մասին մենք առաջիկայում  հանդես կգանք պաշտոնական հայտարարությամբ»։
Հիշեցնենք, որ Վանաձորի քաղաքապետի ՀՎ-ի թեկնածուն էլ Արկադի Փելեշյանն է, որը հիմա քաղաքապետարանի ավագանու անդամ է և ՀՎ տարածքային կառույցի ղեկավար:

«Айкакан жаманак»: «Оринац еркир» выдвинет на пост мэра Гюмри Ованнеса Маргаряна
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что партия «Армянское возрождение» или бывшая «Оринац еркир» выдвинет на выборах мэра города Гюмри кандидатуру депутата парламента от одноименной фракции Ованнеса Маргаряна, кто родом из Гюмри.
Ованнес Маргарян – руководитель территориальной структуры Ширака этой партии.
Пресс-секретарь «Армянского возрождения» Эдгар Аракелян в беседе с корреспондентом издания заявил: «Мы обязательно будем участвовать в выборах Совета старейшин Гюмри, и не исключается, что список Совета старейшин возглавит именно Ованнес Маргарян. Об этом мы сообщим официально в ближайшее время».
Напомним, кандидат на пост мэра Ванадзора от партии «Армянское возрождение» Аркадий Пелешян является членом Совета старейшин мэрии, руководителем Ванадзорского офиса партии.