Ալիկ Արզումանյանը պահանջում է պատժել Հայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկողներին
ԱԺ պատգամավոր Ալիկ Արզումանյանը դատապարտել է ԼՂՀ ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Հայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկելու փաստը: Պատգամավորի համար անընդունելի են նման երևույթները, որոնք «ստվեր են գցում ժողովրդավարության վրա»:
«Շատ դատապարտելի է, պետք է անհապաղ քայլեր ձեռնարկվեն, որ բոլոր մեղավորները պատժվեն, դա հարիր չէ ժողովրդավարական պետությանը, այնպես որ սպասենք իրավապահ մարմիների աշխատանքին», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա:
Ա.Արզումանյանը շեշտեց, որ ինչպես մյուս ժողովրդավար պետություններում, այնպես էլ Լեռնային Ղարաբաղում գործում է ընդդիմություն, որը նաև ներկայացված է Ազգային ժողովում: «Դա Ղարաբաղի ներքին գործերն են՝ ընդդիմությունը ինչպես կձևավորվի, ինչ կարվի», - ասաց նա:

Александр Арзуманян требует наказать виновных в избиении Айка Ханумяна
Депутат парламента Армении Александр Арзуманян осуждает факт избиения руководителя оппозиционной партии «Национальное возрождение», главы парламентской фракции «Возрождение» Айка Ханумяна. Для депутата неприемлемы подобные явления, «бросающие тень на демократию».
«Произошедшее требует осуждения, должны быть предприняты срочные шаги для наказания всех виновных. Это недостойно демократического государства, посему, давайте дождемся результатов работы правоохранительных органов», - заявил депутат в беседе с журналистами в парламенте Армении.
А.Арзуманян отметил, что в Нагорном Карабахе как в других демократических государствах есть оппозиция, которая представлена в Национальном Собрании. «Как будет формироваться оппозиция, что будет сделано, – это внутренние дела Карабаха», - сказал он.