Առատ անձրևից առաջացած ջրհեղեղի հետևանքով երկու ժամկետային զինվոր է մահացել
Բնական աղետի հետևանքով երկու ժամկետային զինծառայող է մահացել, տեղեկանում ենք ՀՀ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից:
Այս գիշեր ժամը 00:30-ի սահմաններում տեղացած առատ անձրևից առաջացած ջրհեղեղի, ուժեղ քամու հետևանքով ծառայողական պարտականությունները կատարելու ժամանակ անհետ կորել են N զորամասի ժամկետային զինծառայողներ կրտսեր սերժանտ Վարդան Կարապետի Ղրմաջյանը և շարքային Արմեն Պավելի Գազարյանը:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում Վ.Ղրմաջյանի դին հայտնաբերվել է ժամը 05:45-ի սահմաններում, իսկ Ա.Գազարյանի դին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում՝ հարակից տարածքներից:

В результате наводнения погибли двое военнослужащих
В результате стихийного бедствия погибли двое военнослужащих, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно источнику, вследствие наводнения и сильного ветра из-за обильных дождей этой ночью, около 00:30, при выполнении служебных обязанностей пропали без вести двое военнослужащих срочной службы N-ской воинской части – младший сержант Вардан Карапетович Крмаджян и рядовой Армен Павлович Казарян.
В результате предпринятых мероприятий тело В.Крмаджяна было обнаружено около 05:45, а тело А.Казаряна – около 09:30, на прилегающих территориях.