Charlie Hebdo-ն պատկերել է երևակայական ահաբեկչություն՝ Անգլիա-Ռուսաստան հանդիպման ժամանակ
Ֆրանսիական երգիծական շաբաթաթերթ Charlie Hebdo-ի հունիսի 8-ին թողարկված համարը նվիրված է Եվրո-2016 ֆուտբոլի առաջիկա առաջնությանը, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Համարում կա հունիսի 11-ին տեղի ունենալիք Անգլիա-Ռուսաստան հանդիպման ժամանակ երևակայական ահաբեկչական հարձակման ծաղրանկար: Նկարում պատկերված է իրեն պայթեցնող մահապարտը, այն ունի հետևեվյալ գրառումը՝ «Ալլահ Ակբում»:
Համարի շապիկին հունիսի սկզբին մահացած սևամորթ բռնցքամարտիկ Մոհամեդ Ալին է, որը պատկերված է դագաղում ֆուտբոլ խաղալիս: Նկարն ուղեկցվում է գրառումով, որն ակնարկում է Ֆրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամին ռասիզմի մեջ մեղադրանքը:

Charlie Hebdo изобразил воображаемый теракт на матче Россия-Англия
Французский сатирический еженедельник Charlie Hebdo выпустил 8 июня номер, посвященный предстоящему чемпионату по футболу Евро-2016. Об этом сообщает Lenta.ru.
В номере есть карикатура на воображаемый теракт во время игры Россия — Англия в Марселе, которая состоится 11 июня (ранее СМИ сообщили, что боевики планируют устроить атаку во время этого матча). На рисунке изображен взрывающий себя смертник, а подпись гласит: «Аллах Акбум».
На обложке номера напечатана карикатура на скончавшегося в начале июня темнокожего боксера Мохаммеда Али, который изображен играющим в футбол в гробу. Рисунок сопровождается надписью, содержащей намек на обвинения в расизме в адрес главного тренера французской сборной Дидье Дешама.