Անգլիացի երկրպագուները Մարսելում անկարգություններ են կազմակերպել
Անգլիացի ֆուտբոլի երկրպագուները Մարսելի կենտրոնում անկարգություններ են կազմակերպել, հայտնում է Gazeta.ru-ն: Ըստ աղբյուրի՝ անկարգություններին մասնակցել է առնվազն 200 մարդ, նրանք նետել են աթոռներ և կոտրել շշեր:
Ներկա պահին, իրավիճակը ոստիկանների շնորհիվ կարգավորվել է: Նրանք մասնակիցների նկատմամբ կիրառել են արցունքաբեր գազ:
Հունիսի 11-ին Անգլիայի հավաքականը Եվրոպայի առաջնության խմբային փուլում Ռուսաստանի ազգային հավաքականի հետ անցկացնելու է հանդիպում: Խաղը կայանալու է Մարսելում:
Նշենք, որ այսօր՝ հունիսի 10-ին մեկնարկում է ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը: Առաջին խաղը կայանալու է Ֆրանսիայի և Ռֆումմինիայի թիմերի միջև:

Английские фанаты устроили беспорядки в Марселе
Английские болельщики устроили беспорядки в центре Марселя, передает Gazeta.ru. По информации источника, в беспорядках участвовали не менее двухсот болельщиков, они бросали стулья и били бутылки.
В настоящий момент ситуация урегулирована благодаря полиции. Отмечается, что для усмирения фанатов был использован слезоточивый газ.
11-го июня в Марселе сборная Англии проведет первый матч группового этапа чемпионата Европы по футболу против национальной команды России.
Отметим, что сегодня, 10-го июня стартует чемпионата Европы по футболу. первый матч сыграют команды Франции и Румынии.