Բակո Սահակյանը գնդապետ Ջալալ Հարությունյանին նշանակել է զորամասի հրամանատար
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով գնդապետ Ջալալ Հարությունյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 42009 զորամասի հրամանատար: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի լրատվական ծառայությունից։
Հունիսի 14-ին Սահակյանն այցելել է զորամաս և ստորաբաժանման հրամկազմին ներկայացրել նորանշանակ հրամանատարին:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ գնդապետ Հարությունյանն անցել է զինվորական մեծ ուղի, ունի տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարման փորձ, համապատասխան գիտելիքներ և մարդկային որակներ` հույս հայտնելով, որ այս ամենը կնպաստի նրա առջեւ դրված խնդիրների արդյունավետ կատարմանը:

Бако Саакян назначил полковника Джалала Арутюняна командиром воинской части
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян назначил своим указом полковника Джалала Арутюняна командиром воинской части №42009 Армии обороны НКР. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Сегодня Бако Саакян посетил воинскую часть №42009 Армии обороны НКР и представил командному составу нового командира части, полковника Джалала Арутюняна.
Бако Саакян отметил, что полковник Арутюнян прошел длинный боевой путь, имеет опыт руководства различными подразделениями, соответствующие знания и человеческие качества, выразив надежду, что все это будет способствовать эффективному выполнению поставленных перед ним задач.