Հարցում. Հանրության մեծամասնությունը դրական է գնահատում Սերժ Սարգսյանի և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ապրիլյան հանդիպումը
Հայաստանի հանրության մեծամասնությունը դրական է համարում ապրիլյան սահմանային լարվածության ժամանակ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը: Սրա մասին են վկայում «Գելլափ Ինթերնեյշնլ» ասոցիացիայի հայաստանյան ներկայացուցչության հարցման արդյունքները:
«Նրանց հանդիպումը լիովին դրական է գնահատել հարցվողների 28,8 %-ը, ավելի շուտ դրական՝ 37,1%-ը, ընդհանրապես բացասական՝ 7,1%-ը», - լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր ասաց «Գելլափ Ինթերնեյշնլ» ասոցիացիայի Հայաստանում ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
Ընդ որում, հարցածների մեծամասնությունը՝ 24,5%-ը կարծում է, որ դա անխուսափելի համախմբում էր, որը տեղի ունեցավ երկրի առջև ծառացած պատերազմական իրավիճակի հետևանքով:
«Գելլափ Ինթերնեյշնլի» հարցումն անցկացվել է ապրիլյան պատերազմից հետո՝ մայիսի 13-24-ը, ՀՀ ողջ տարածքում չափահաս 1106 քաղաքացիների շրջանում:

Опрос: Большая часть общества положительно оценивает апрельскую встречу Саргсяна и Тер-Петросяна
Большая часть общества Армении положительно относится к встрече первого президента Армении Левона Тер-Петросяна с президентом Сержем Саргсяном во время обострения ситуации в зоне карабахского конфликта в апреле этого года. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного армянским представительством Gallup International Association (GIA).
«Полностью положительно оценили их встречу 28,8 % опрошенных, скорее положительно – 37,1%, вообще отрицательно –7,1%», - сообщил сегодня в ходе встречи с журналистами директор армянского представительства ассоциации GIA Арам Навасардян.
При этом большинство респондентов – 24,5% считает, что сплочение было неизбежным и произошло в результате того, что страна оказалась в военной ситуации.
Опрос Gallup International Association проведен после апрельской войны, в период 13-24 мая, на всей территории Армении среди 1106 совершеннолетних граждан.