Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները կհանդիպեն հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում. Կրեմլ
Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիևի հերթական հանդիպումը տեղի կունենա հունիսի 20-ին՝ Սանկտ Պետերբուրգում: Դրան կմասնակցի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովին:
«Հունիսի 20-ին նախատեսվում է ՌԴ, Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպում, որի ընթացքում կքննարկվի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորումը: Ըստ ամենայնի, Վլադիմիր Պուտինը նախ երկկողմ հանդիպումներ կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ», - ասել է Ուշակովը:
Սարգսյան-Ալիև վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել այս տարվա մայիսի 16-ին՝ Վիեննայում, ԵԱՀԿ ՄԽ նախաձեռնությամբ: Դրա ընթացքում քննարկվել են սահմանին կրակի դադարեցման ռեժիմի պահպանմանը վերաբերող հարցեր:

Встреча президентов Армении, Азербайджана и России состоится 20 июня в Санкт-Петербурге – Ушаков
Президент России Владимир Путин 20 июня в Санкт-Петербурге обсудит с президентами Армении и Азербайджана Сержем Саргсяном и Ильхамом Алиевым вопрос урегулирования нагорно-Карабахского конфликта, сообщил журналистам помощник президента Юрий Ушаков, передает ТАСС.
«20 июня, в понедельник, планируются трехсторонние переговоры президентов России, Армении и Азербайджана по проблеме нагорно-Карабахского урегулирования. Предполагается, что в начале Путин встретится по отдельности с Саргсяном и Алиевым, а затем уже три президента проведут переговоры вместе», - сказал Ушаков.
Он подчеркнул, что с российской стороны «будут предприняты активные шаги, чтобы оказать содействие сторонам в урегулировании конфликта».