Թուրքիայի հավաքականի պարտությունից հետո համացանցում Էրդողանին ծաղրել են
Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականը ջախջախիչ պարտություն է կրել Իսպանիայի թիմից Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության շրջանակում, ինչին սոցկայքերի օգտատերերը ծաղրով են արձագանքել, սակայն ոչ թե թուրք խաղացողների հասցեին, այլ՝ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի, հայտնում է «РИА Новости»-ն՝ հղում անելով գերմանական Stern թերթին:
Սոցկայքերի օգտատերերի կատակները վերաբերում են, մասնավորապես, խիստ միջոցներին, որոնք կարող է ձեռնարկել Էրդողանն իսպանացիների հանդեպ:
«Պարոն Էրդողանը հենց հիմա իր մոտ է կանչել իսպանացի դեսպանին», - արձագանքել է FrauZimt-ը:
«Միանգամից գալիս է Էրդողանը և սկսում ապտակներ բաժանել», - իր էջում կատակել է Eurosport.de ցանցային մասնագետ Ֆլո Բուգները:

Соцсети высмеяли Эрдогана после поражения сборной Турции
Сборная Турции потерпела сокрушительное поражение от Испании в рамках Чемпионата Европы по футболу, и соцсети отреагировали издевками, но не в адрес турецких игроков, а в адрес президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, передает РИА Новости со ссылкой на немецкую газету Stern.
Шутки пользователей соцсетей касаются, в частности, жестких мер, которые может предпринять Эрдоган в отношении испанцев.
"Господин Эрдоган только что вызвал испанского посла ", - отреагировала FrauZimt.
"Тут же приходит Эрдоган и начинает раздавать пощечины", - пошутил на своей странице специалист по соцсетям Eurosport.de Фло Бугнер.