Սերժ Սարգսյան. Ակնկալում եմ, որ Ադրբեջանը կկատարի իր պարտավորությունները և սահմաններում խախտումներ չեն լինի (Տեսանյութ)
20/06/2016 16:13
Վերջին մի քանի տարիները ցույց են տվել, որ բանակցային պրոցեսը շատ թե քիչ արդյունավետ կարող է լինել, եթե կողմերը կատարում են իրենց պարտավորությունները, ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Սանկտ Պետերբուրգի օդանավակայանում վայէջք կատարելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում:
«Այսինքն, իրենց գործողությունները համահունչ են դարձնում 94-95 թվականներին կնքված հրադադարի համաձայնագրի դրույթներին:
Վիեննայում մայիսի 16-ին համանախագահների հայտարարությունը ևս այդ մասին է խոսում: Ակնկալում եմ, որ Սանկտ Պետերբուրգում մենք ի վերջո կպայմանավորվենք և Ադրբեջանը կկատարի իր պարտավորությունները, սահմաններում խախտումներ չեն լինի», - ասել է Ս.Սարգսյանը:

Президент Армении: Ожидаю, что Азербайджан выполнит свои обязательства и на границах не будет нарушений (Видео)
20/06/2016 16:19
Последние несколько лет показали, что переговорный процесс в той или иной мере может быть эффективным, если стороны выполняют свои обязательства, то есть приводят свои действия в соответствие с положениями соглашений о перемирии от 1994-95 гг., заявил президент Армении Серж Саргсян журналистам в аэропорту Санкт-Петербурга.
"Заявление сопредседателей (МГ ОБСЕ) в Вене 16 мая также говорит об этом. Ожидаю, что в Санкт–Петербурге мы, наконец, договоримся и Азербайджан выполнит свои обязательства, на границах не будет нарушений и мы продолжим переговорный процесс с хорошей целью решения проблемы Нагорного Карабаха", - заявил президент Армении.