Պեսկով. Կողմերի հիմնական խնդիրն է թույլ չտալ Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների վերսկսումը
Ռուսաստանի, Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների առաջիկա հանդիպման հիմնական խնդիրն է ապահովագրվել Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների վերսկսումից, այսօր լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է ria.ru-ն:
«Հիմա հիմնական խնդիրը ռազմական գործողությունների վերսկսումից ապահովագրվելն է, ու թույլ չտալը, որ Ղարաբաղի շուրջ բռնության բռնկումից առաջ իրականացված աշխատանքները ի չիք դառնան»,- ասել է Դմիտրի Պեսկովը:
Նա ընդգծել է, որ սպասվող բանակցությունները բարդ են լինելու:
Նրա խոսքով, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նախ առանձին հանդիպումներ կանցկացնի Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հետ.
«Այնուհետև կկայանա առանձին զրույց ու աշխատանքային նախաճաշ երեք կողմերի՝ Վլադիմիր Պուտինի, Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ»:

Песков: Основная задача трехсторонней встречи по Карабаху - застраховаться от возобновления боев
Основная задача предстоящих переговоров президентов России, Армении и Азербайджана - застраховаться от возобновления боевых действий в Карабахе, сообщил в понедельник журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
"Основная задача сейчас - застраховаться от возобновления боевых действий, не дать пропасть тем наработкам, которые были на момент возобновления насилия вокруг Карабаха", - сказал Песков. По его словам, предстоящие переговоры будут сложными.
По его словам, президент РФ Владимир Путин проведет отдельные встречи сначала с президентом Армении Сержем Саргсяном, затем - отдельная беседа с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
"После этого состоится отдельная беседа и далее рабочий завтрак уже в составе троих, то есть это будет Путин, Алиев и Саргсян", - сказал Песков.