Սերժ Սարգսյանի Արցախ այցի օրակարգում Պետերբուրգում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպման արդյունքները ներառված չեն. Դավիթ Բաբայան
22/06/2016 20:01
Աշխատանքային այցով Լեռնային Ղարաբաղում գտնվող Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն Արցախի նախագահի հետ այցելել է սահմանագծի հատվածներից մեկը, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
«Նախագահները այցելել են սահմանագծի հատվածներից մեկը, ծանոթացել են զինվորի առօրյային, ընդհանուր սահմանային իրավիճակին», - փոխանցեց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակը:
Վերջինս նշեց, որ Սերժ Սարգսյանի այցի օրակարգում ԼՂ հարցով Սանկտ Պետերբուրգում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպման արդյունքները ներառված չեն:
«Սա ընդհանուր այց է: Պետերբուրգի հանդիպումների հետ առանձնապես կապ չունի», - ասաց Բաբայանը՝ հորդորելով սպասել այցի վերաբերյալ առաջիկայում տարածվելիք հաղորդագրությանը:
Բաբայանը հայտնեց, որ վաղը ևս նախանշված են մի քանի միջոցառումներ: «Վաղը հանդիպումներ չկան: Այցը դեռևս չի վերջացել, երբ վերջանա, մանրամասն կհայտնենք», - ասաց նա:

Результаты встречи в Петербурге не включены в повестку визита Сержа Саргсяна в Карабах - Давид Бабаян
22/06/2016 20:38
Находящийся в Нагорно-Карабахской Республике (НКР) с рабочим визитом президент Армении Серж Сарсгян вместе с президентом Нагорного Карабаха Бако Саакяном посетил один из участков границы. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщил пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян.
По его словам, главы республик посетили один из участков границы, ознакомились с условиями военннослужащих и пограничной ситуацией в целом.
Он также сообщил, что результаты прошедшей 20 июня в Санкт-Петербурге встречи Саргсян-Путин-Алиев не включены в повестку нынешнего визита президента Армении в Карабах. «Это общий визит. Он с петербургскими встречами особо не связан», - сказал Бабаян, призвав дождаться официального сообщения о текущем визите.
По его словам, завтра также ожидается ряд мероприятий. «Завтра встреч не намечено. Визит продолжается. Когда завершится, детально сообщим», - подытожил Бабаян.