ԼՂՀ ՊՆ. Հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից
Հունիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից հիմնականում խախտվել է հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана нарушали режим прекращения огня, применяя артиллерийское и снайперское оружие
В ночь с 26 на 27 июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск сохранялось относительное спокойствие. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
ВС Азербайджана нарушали режим прекращения огня, применяя в основном артиллерийское и снайперское оружие .
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР полностью владеют оперативной обстановкой, продолжая уверенно выполнять боевое дежурство.