Մոսկվան Փարիզին և Վաշինգտոնին կտեղեկացնի ղարաբաղյան կարգավորման ընթացքի մասին
Ռուսաստանն առաջիկա օրերին ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ներկայացուցիչներին կտեղեկացնի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման արդյունքների մասին:
«Մեր ղեկավարը Պիտերում Ալիևի և Սարգսյանի հետ հանդիպման արդյունքների մասին առաջիկա օրերին կտեղեկացնի Մինսկի խմբի համանախագահողներին: Կանցկացնի հեռախոսազրույցներ», - РИА Новости գործակալությանը հայտնել է Կրեմլի աղբյուրը:
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում:

Россия проинформирует Францию и США о ходе урегулирования в Карабахе
Россия в ближайшие дни проинформирует представителей стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ о результатах встречи президента РФ Владимира Путина с президентами Армении и Азербайджана в Санкт-Петербурге, заявил РИА Новости источник в Кремле.
"Будет наш руководитель информировать сопредседателей Минской группы по Карабаху по результатам встречи в Питере с Алиевым и с Саргсяном. В ближайшие дни. Сделает телефонные звонки", - сказал собеседник агентства.
Встреча лидеров России, Армении и Азербайджана прошла неделю назад, 20 июня, в Санкт-Петербурге. Сопредседателями Минской группы являются Россия, США и Франция.