Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիան դեռ հայտ չի ներկայացրել Բաքվում Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադային մասնակցելու համար
28/06/2016 12:50
Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիան դեռ հայտ չի ներկայացրել Բաքվում սեպտեմբերին նախատեսված Շախմատի համաշխարհային 42-րդ օլիմպիադային մասնակցելու համար, Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ֆեդերացիայի մամուլի խոսնակ Միքայել Անդրեասյանը:
«Հայակական պատվիրակությունը հայտ չի ներկայացրել: Այդ հարցով քննարկումներ են գնում, դեռ որոշում չկա», - ասաց նա:
Վերջինս տեղեկացրեց, որ օլիմպիադայի օրենքների համաձայն՝ դիմելու համար կա նախնական վերջնաժամկետ՝ հունիսի 30-ը, և վերջնական` հուլիսի 30-ը:
«Մենք կարող ենք մինչև հուլիսի 30-ը դիմել: Քննարկումներ են գնում: Հնարավոր է հենց այսօր էլ որոշում լինի», - ասաց ֆեդերացիայի մամուլի խոսնակը:
Ավելի վաղ Շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Լպուտյանը Aysor.am-ի թղթակցին հայտնել էր, որ հայկական պատվիրակության Բաքու գնալը մեծապես կապված է հայ շախմատիստների ցանկությունից:

Федерация шахмат Армении пока не представила заявку на участие во Всемирной шахматной олимпиаде в Баку
28/06/2016 13:00
Федерация шахмат Армении пока не представила заявку на участие в 42-ой Всемирной шахматной олимпиаде, которая пройдет в Баку 1-14 сентября.
«Армянская делегация не представила заявку. По данному вопросу обсуждения продолжаются. Решения пока нет», - сказал корреспонденту Aysor.am пресс-секретарь Федерации Микаел Андреасян.
По его словам, предварительный срок подачи заявки истекает 30 июня, окончательный – 30 июля.
«Мы можем подать заявку до 30 июля. Обсуждения продолжаются. Возможно, решение будет принято и сегодня», - сказал пресс-секретарь Федерации шахмат Армении.
Ранее вице-президент Федерации Смбат Лпутян заявил корреспонденту Aysor.am, что поездка армянской делегации в Баку во многом зависит от желания шахматистов.