Ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հակառակորդը մի քանի ոչ թիրախային կրակոցներ է արձակել
Հուլիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակել է տիրել հարաբերական անդորր, բացառությամբ հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղությունների: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված հատվածներում հակառակորդը, հիմնականում ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, մի քանի ոչ թիրախային կրակոցներ է արձակել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Ночью ВС Азербайджана совершили нецелевые выстрелы в направлении карабахских позиций
В ночь с 4 на 5 июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск сохранялось относительное спокойствие, за исключением южного и северо-восточного направлений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Как отмечается, на указанных участках ВС Азербайджана совершили, в основном, из автоматов и пулеметов несколько нецелевых выстрелов в направлении карабахских позиций.
Передовые подразделения Армии обороны НКР воздержались от ответных действий, продолжая надежно выполнять боевое дежурство.