«Եվրո-2016-ի» եզրափակչի ընթացքում Փարիզում ձերբակալվել է մոտ 40 մարդ
Ֆրանսիայի և Պորտուգալիայի ֆուտբոլի հավաքականների միջև «Եվրո-2016-ի» եզրափակիչ խաղից հետո տեղի ունեցած անկարգությունների պատճառով ոստիկանները ձերբակալել են 40 մարդ, հայտնում է «Спорт Экспресс»-ը:  Հանդիպումը լրացուցիչ ժամանակում  ավարտվել է պորտուգալացիներիր հաղթանակով՝ 1 : 0 հաշվով:
Էյֆելյան աշտարակի հարևանությամբ գտնվող Ֆան-գոտում անկարգությունները սկսվել էին դեռ հանդիպումից առաջ, քանի որ տարածքը մարդաշատ էր. այնտեղ գտնվում էր 90 հազար մարդ:
Ոստիկանությունից հաղորդել են, որ երկրպագուներն այրել են մի քանի մեքենա: Իրավապահները ստիպված են եղել կիրառել ջրաշիթեր և արցունքաբեր գազ:

Около 40 человек задержаны в Париже в ходе инцидентов во время финала ЧЕ-2016
Более 40 человек были задержаны полицией в ходе беспорядков после финального матча чемпионата Европы-2016 между сборными Португалии и Франции, завершившегося победой португальцев в дополнительное время (1:0), сообщает "Спорт Экспресс".
Инциденты в фанатской зоне у Эйфелевой башни начались еще до матча, поскольку площадка оказалась переполнена - на ней присутствовали более 90 тысяч болельщиков.
По сообщениям полиции, фанаты сожгли несколько автомобилей. Правоохранительные органы были вынуждены применить водометы и слезоточивый газ.