ՀՀԿ-ն առայժմ որոշել է Ստեփանավանում չպաշտպանել գործող քաղաքապետին
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով՝ Հանրապետական կուսակցությունն առայժմ որոշել է Ստեփանավանում այլևս չպաշտպանել գործող քաղաքապետ Միքայել Ղարաքեշիշյանին, որի անունը պարբերաբար կապվում է տարբեր աղմկոտ պատմությունների հետ:
Ղարաքեշիշյանի պաշտոնավարման ընթացքում նրա եղբոր՝ Սարգիս Ղարաքեշիշյանի վերաբերյալ նույնպես տարբեր աղմկոտ պատմություններ են հրապարակել: Թերթի ՀՀԿ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ կուսակցության վերնախավը որոշել է ազատվել Ղարաքեշիշյան եղբայրներից:
«Իհարկե, դա չի նշանակում, որ ՀՀԿ-ն չի սատարելու գործող քաղաքապետին: Հիշեցնենք, Գյումրիում էլ ՀՀԿ-ի անդամ առաջադրելու նախնական որոշում էր կայացվել, բայց Սամվել Բալասանյանը կարողացավ իր հարցերը լուծել: Ստեփանավանում քաղաքապետի ընտրությունները տեղի կունենան աշնանը՝ սեպտեմբեր-հոկտեմբոր ամիսներին, օրը դեռ որոշված չէ»,- գրում է թերթը:

«Айкакан жаманак»: РПА решила пока не поддерживать действующего мэра Степанавана
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Республиканская партия Армении пока решила не поддерживать больше действующего мэра Степанавана Микаела Каракешишяна, чье имя периодически связывают с различными скандальными историями.
Издание отмечает, что в период пребывания на посту Каракешишяна были опубликованы также различные скандальные истории о его брате – Саргисе Каракешишяне. Как сообщили источники газеты в РПА, элита партии решила избавиться от братьев Каракешишян.
«Конечно, это не значит, что РПА не будет поддерживать действующего мэра. Напомним, в Гюмри также было принято предварительное решение о выдвижении члена РПА, но Самвел Баласанян сумел решить свои вопросы. Выборы мэра Степанавана пройдут осенью, в сентябре-октябре, конкретный день еще не определен», - пишет «Айкакан жаманак».