Հուլիսի 10-ին վիրավորված զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է
Հուլիսի 10-ին հակառակորդի կողմից վիրավորում ստացած ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող Տիգրան Մկրտչյանը շարունակում է կայուն ծանր վիճակում գտնվել: Այս մասին «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում ասել է Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ այլ տեղեկություններ չհաղորդելով:
Հիշեցնենք, որ զինծառայողին վիրահատել էին Բերդի հոսպիտալում, ապա տեղափոխել Երևան՝ Կենտրոնական զինվորական կլինիկական հոսպիտալ:
Հոսպիտալից հրաժարվել են տեղեկություն հաղորդել՝ հայտնելով, որ Տիգրան Մկրտչյանի առողջական վիճակի մասին պարբերաբար տեղեկացնում են Պաշտպանության նախարարությանը: Հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը երեկ հանդարտ է եղել, ի տարբերություն անցյալ շաբաթվա վերջի»:

«Айкакан жаманак»: Состояние раненного 10 июля военнослужащего остается стабильно тяжелым
Состояние раненного противником 10 июля военнослужащего ВС Армении Тиграна Мкртчяна продолжает оставаться стабильно тяжелым. Об этом заявил в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Напомним, военнослужащий был прооперирован в больнице Берда, затем переведен в Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении.
«В госпитале отказались предоставить информацию, отметив, что министерство обороны Армении периодически публикует информацию о состоянии здоровья Тиграна Мкртчяна. Ситуация на армяно-азербайджанской границе накануне была спокойной, в отличие от конца прошлой недели», - пишет издание.