Մարկո Տասսոտին հեռացել է «Միլանից»
«Միլանի» մարզչական շտաբի անդամ Մարկո Տասսոտին հեռացել է իտալական ակումբից, որում անցկացրել է 37 տարի: 56-ամյա իտալացու պայմանագիրը նախատեսված էր մինչև 2017-ի ամառը, սակայն կողմերը խզել են այն: Ինչպես հայտնում է Gazeta.ru-ն նա դառնալու է Ուկրաինայի հավաքականում Անդրեյ Շևչենկոյի օգնականը:
Տասսոտին «Միլանի» կազմում խաղացել է 1980-1997-ը՝ մասնակցելով 583 հանդիպման: Ֆուտբոլիստի կարիերան ավարտելուց հետո նա աշխատել է «Միլանի» երիտասարդական թիմում (1997-2001-ը), իսկ 2001-ից միլանցիների գլխավոր մարզիչի օգնականն էր:

Марко Тассотти покинул «Милана»
Входивший в тренерский штаб «Милана» Марко Тассотти покинул итальянский клуб, в котором он провел 37 лет.   Контракт 56-летнего итальянца был рассчитан до лета 2017-го года, однако стороны расторгли соглашение, передает официальный сайт клуба. Как сообщает Gazeta.ru, он станет помощником Андрея Шевченко в сборной Украины.
Тассотти выступал в составе «Милана» с 1980 по 1997 гг, приняв участие в 583-х матчах. После окончания карьеры футболиста он работал в молодежной команде «Милана» (1997-2001), a с 2001-го года входил в тренерский штаб главной команды миланского клуба.