Լավրովը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման թեմայով առաջիկայում նոր հանդիպումներ չունի. Զախարովա
Ռուսաստանի արտոգործնախարար Սերգեյ Լավրովի մասնակցությամբ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման թեմայով նոր հանդիպումներ դեռ ծրագրված չեն, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Նոր-նոր են ավարտվել Երևանում և Բաքվում նրա հանդիպումները, որոնց մի մասը նվիրված էր Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը: Այսօրվա դրությամբ կոնկրետ ամսաթվեր չկան հանդիպումների կամ ինչ-որ բանակցությունների վերաբերյալ (այդ հարցի շուրջ Լավրովի մասնակցությամբ)»,-ասել է նա:
Զախարովան նշել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար աշխատանքներ են տարվում ոչ միայն ուղիղ շփումների, այլև՝ հեռախոսի միջոցով:

Захарова: Новые встречи Лаврова по карабахскому урегулированию в ближайшее время не планируются
Новые встречи с участием главы российского МИД Сергея Лаврова по вопросу урегулирования ситуации в Нагорном Карабахе пока не планируются, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, сообщает ТАСС.
"Только-только закончились контакты в Ереване ив Баку, часть их была посвящена мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта. Пока на сегодняшний момент дополнительных дат, встреч и каких-либо переговоров (с участием Лаврова) нет", - сказала она.
Захарова отметила, что работа по урегулированию конфликта ведется не только в ходе прямых контактов, но и по телефону.