Ակնայի ուղղությամբ դիտարկվել է հակառակորդի մի խումբ զինծառայողների առաջխաղացման փորձ
Հուլիսի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 27 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային ու դիպուկահար զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1400 կրակոց:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, հուլիսի 14-ին` ժամը 22:45-ի սահմաններում, շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ դիտարկվել են հակառակորդի մի խումբ զինծառայողների առաջխաղացման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են օպերատիվ միջոցառումներ և կանխել ադրբեջանական զինծառայողների հավանական գործողությունները:

МО НКР: Предотвращена попытка продвижения азербайджанских военных
Вооруженные силы Азербайджана в ночь на 15 июля нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР 27 раз.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в направлении армянских позиций произведено более 1400 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, в том числе, снайперского.
Кроме того, поздно вечером в минувший четверг на восточном направлении линии соприкосновения, в направлении Акны, было замечено продвижение группы военнослужащих противника. В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мероприятий действия азербайджанских военнослужащих были предотвращены.