Ուորլիք. Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը Թուրքիա հետաձգվել է
Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը Թուրքիա հետաձգվել է, РИА Новости լրատվական գործակալությանը հայտնել է ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը Թուրքիա հետաձգվել է: Այս պահին մենք ճշտում ենք հաջորդ հանդիպման ամսաթիվը», - ասել է Ջ.Ուորլիքը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Բաքվում մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել էր, որ հուլիսի 18-ին Մինսկի խմբի համանախագահները այցելելու են Անկարա, որտեղ թուրքական կողմին տեղեկություններ են հայտնելու ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ:

Уорлик: Встречи сопредседателей МГ ОБСЕ в Турции по Карабаху были отложены
Встречи сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Турции по карабахскому урегулированию отложены, сообщил РИА Новости американский сопредседатель Джеймс Уорлик.
"Встречи сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Турции по карабахскому урегулированию были отложены. В данный момент мы рассматриваем дату следующей встречи", - сказал Д.Уорлик.
Ранее глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу на пресс-конференции в Баку сообщил, что 18 июля сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Анкару, где проинформируют турецкую сторону о переговорном процессе по урегулированию карабахского конфликта.