Ռիո-2016․ Պարալիմպիկ խաղերում Հայաստանը կունենա 2 ներկայացուցիչ
Բրազիլիայի Ռիո Դե Ժանեյրո քաղաքում կայանալիք 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղերին կհաջորդեն պարալիմպիկ խաղերը:
Խաղերում Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակության ղեկավարն է «Հայաստանի ազգային պարալիմպիկ կոմիտե» հասարակական կազմակերպության նախագահ Հակոբ Աբրահամյանը:
2016թ. սեպտեմբերի 8-19-ը կայանալիք պարալիմպիկ խաղերում մեր երկիրը կներկայանա 2 մարզուհիներով՝ Գրետա Վարդանյան (անձնական մարզիչ՝ Արտակ Ներսիսյան), ով հանդես կգա ծանրամարտ մարզաձևում, և Մարգարիտա Հովակիմյան (անձնական մարզիչ՝ Այծեմիկ Մինասյան)՝ լող մարզաձևում:

Рио-2016: На Паралимпийских играх Армения будет представлена 2 спортсменами
Пятнадцатые летние Паралимпийские игры 2016 года пройдут в Рио-де-Жанейро традиционно сразу после летних Олимпийских игр.
Руководитель армянской делегации на Паралимпийских играх – председатель «Национального паралимпийского комитета Армении» Акоп Абраамян.
На предусмотренных в период с 7 по 18 сентября 2016 года Паралимпийских играх Армения будет представлена 2 спортсменами. Это - Грета Варданян (личный тренер – Артак Нерсисян) выступит в тяжелой атлетике, а Маргарита Овакимян (личный тренер – Айцемник Минасян) – в плавании.