ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող
Հուլիսի 23-ին, ժամը 10:55-ի սահմաններում, հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասիմարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Արսեն Արայիկի Առաքելյանը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ ՊՆ-ը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին և հարազատներին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ հուլիսի 23-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Մհեր Վանիկի Զիլոյանը:

Минобороны НКР: Армянский военнослужащий погиб вследствие стрельбы противника
Сегодня, около 10:55, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, дислоцированных в юго-восточном направлении, вследствие стрельбы ВС Азербайджана погиб армянский военнослужащий Арсен Араикович Аракелян. Об этом  сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Минобороны НКР разделяет тяжкую скорбь утраты и выражает поддержку семье и близким погибшего военнослужащего.
Ранее сообщалось, что 23 июля, около 00:10, вследствие стрельбы ВС Азербайджана на боевой позиции одной из воинских частей, дислоцированной в юго-восточном направлении линии соприкосновения, ранение получил военнослужащий-контрактник АО НКР Мгер Ваникович Чилоян (1991 года рождения).