Պուտինը չի այցելի Օլիմպիադայի բացման արարողությանը Բրազիլիայում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի նախատեսում ներկա գտնվել Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությանը Ռիո դե Ժանեյրոյում, ասել է նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ոչ, այդպիսի ուղևորություն նախագահը չի նախատեսել իր ծրագրերում, - ասաց Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, արդյոք նախագահը ներկա կգտնվի օլիմպիական խաղերի բացման արարողությանը: - Այնտեղ ուրիշ գրաֆիկ է՝ աշխատանքային»:
Միևնույն ժամանակ Պեսկովը ավելացրեց, որ դեռ տեղյակ չի, նախատեսում է արդյոք նախագահը ներկա գտնվել որևէ մրցույթում. «Դեռ չգիտեմ, ինչ որոշում կընդունի նախագահը»:

Путин не планирует посетить открытие Олимпиады в Бразилии
Президент РФ Владимир Путин не планирует посетить открытие Олимпиады в Рио-де-Жанейро. Об этом, как пишет ТАСС, сообщил журналистам пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
«Нет, в планах такой поездки нет у президента, - сказал Песков, отвечая на вопрос, планирует ли глава российского государства посетить церемонию открытия Игр. - Там график другой, рабочий».
При этом Песков добавил, что пока не знает есть ли у главы государства планы посетить какое-либо из соревнований. «Пока не знаю, какое решение примет президент», - заключил он.