ԼՂՀ ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող
Օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 31 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 350 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 2-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գևորգ Արթուրի Հարությունյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդասմներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий получил смертельное ранение на посту одной из частей Армии обороны НКР
В ночь с 2 на 3 августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск режим прекращения огня был нарушен ВС Азербайджана 31 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Как отмечается, противник совершил в направлении армянских военнослужащих более 350 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Согласно сообщению ведомства, 2 августа, в пределах 15:00, на посту одной из расположенных в восточном направлении частей Армии обороны НКР в результате взрыва мины смертельное ранение получил военнослужащий Арутюнян Геворк Артурович (1996 г.р.).