Նախագահն ուղերձ է հղել Օլիմպիական հայ մարզիկներին. Հավատում ենք Հայաստանի 33 մարզիկներով համալրված պատվիրակությանը
04/08/2016 12:33
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել 31-րդ օլիմպիական խաղերին մասնակցելու նպատակով Բրազիլիա մեկնած Հայաստանի պատվիրակության անդամներին, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հայաստանցի օլիմպիականներին ուղղված ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Սիրելի՛ օլիմպիականներ,
Ձեզ հիանալի հնարավորություն է տրված պաշտպանելու մեր երկրի մարզական պատիվը Ռիո դե Ժանեյրոյում օգոստոսի 5-ին մեկնարկելիք 31-րդ օլիմպիական խաղերում:
Մեծ սպորտը պահանջում է աշխատանք, կարգապահություն և հավատ սեփական ունակությունների հանդեպ: Օլիմպիական խաղերը միավորում են ուժեղ և համարձակ մարդկանց: Այդ հատկանիշներով դուք արդեն նվաճել եք համաշխարհային գլխավոր մարզահանդեսում մեր երկիրը ներկայացնելու իրավունքը: Դա արդեն մեծ պատիվ է: Մնում է, որ հաջողության հասնեք օլիմպիական մրցասպարեզներում և Հայաստանն ըստ արժանվույն ներկայացնեք համայն հայությանն ու աշխարհի մարզասերներին:
Հավատում ենք Հայաստանի 33 մարզիկներով համալրված պատվիրակությանը, որը թվով ամենամեծն է մեր երկրի անկախացումից ի վեր: Դուք կարող եք և պարտավոր եք զարգացնել արդեն ձեռք բերածը և տեղ զբաղեցնել օլիմպիական պատվանդանին: Դուք բազմիցս հաստատել եք ձեր բարձր կարգը՝ ունեք համապատասխան վարպետություն, ընդհանուր լավ պատրաստվածություն, անհրաժեշտ փորձ և կամային բարձր որակներ:
Հուսանք, որ բրազիլական ստուգատեսում կարդարացնեք սպասելիքները և ձեր հաղթանակների շնորհիվ կբարձրացվի հայոց եռագույնը:

Серж Саргсян – армянским олимпийцам: Вы можете и обязаны занять места на олимпийском пьедестале
Президент Армении Серж Саргсян направил послание членам делегации Армении, отправившимся в Бразилию для участия в 31-х Олимпийских играх. Текст послания приводит пресс-служба главы армянского государства.
«Дорогие олимпийцы,
Вам предоставлена замечательная возможность защитить спортивную честь нашей страны на 31-х Олимпийских играх, открывающихся 5 августа в Рио-де-Жанейро.
Большой спорт требует работы, дисциплины и веры в собственные силы. Олимпийские игры объединяют сильных и смелых людей. Благодаря этим качествам вы уже завоевали право представлять нашу страну на главном мировом спортивном празднике. Это уже большая честь. Вам остается достичь успеха на олимпийских спортивных аренах и достойно представить Армению любителям спорта», – отметил Серж Саргсян.
«Верим в состоящую из 33 спортсменов делегацию Армении, которая самая многочисленная со времени обретения нашей страной независимости. Вы можете и обязаны развивать уже достигнутое и занять место на олимпийском пьедестале. Вы множество раз подтверждали свой высокий разряд, обладаете соответствующим мастерством, общей хорошей подготовкой, необходимым опытом и высокими волевыми качествами.
Надеемся, что на бразильском смотре вы оправдаете ожидания и благодаря вашим победам будет поднят армянский триколор.