Ազատության հրապարակից բերման ենթարկված 25 քաղաքացիները ազատ են արձակվել. ՀԺ
Ազատության հրապարակը երեկ այնքան էլ բազմամարդ չէր։ Ժամը 19։00-ին նշանակված հանրահավաքը կրկին նախատեսվածից բավական ուշ սկսվեց. գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
Թերթը նշել է, որ երեկ հանրահավաքն ավարտվելուց հետո կարմիր բերետավորները սկսել են մարդկանց բերման ենթարկել ոստիկանության բաժիններ։ Բերման ենթարկվածների մեջ եղել են նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության երեք անդամներ։
Ոստիկանության լրատվության և հասարակության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը, պատասխանելով թերթի թղթակցի հարցին, թե ինչու են մարդկանց բերման ենթարկել, ասել է, որ կճշտի, կհայտնի։
Ավելի ուշ ոստիկանության լրատվության բաժնից թերթին հայտնել են, որ բաժին է տարվել 25 անձ, նրանց նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ 181 հոդվածով արձանագրություն, և նրանք ազատ են արձակվել։

«Айкакан жаманак»: Подвергнутые приводу с площади Свободы 25 граждан освобождены
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что накануне площадь Свободы в Ереване была немноголюдной. Запланированный в 19:00 митинг опять состоялся позже предусмотренного времени.
Издание отмечает, что после завершения митинга «красные береты» начали задерживать людей и доставлять в отделения полиции. Среди подвергнутых приводу были также члены партии «Гражданский договор».
Руководитель пресс-службы полиции Ашот Агаронян в ответ на вопрос корреспондента издания о том, почему людей подвергают приводу, заявил, что уточнит причину и сообщит.
Позднее в пресс-службе Полиции сообщили газете, что в отделения полиции доставлены 25 человек, в их отношении составлены протоколы об административных правонарушениях по статье 181, после чего они были освобождены.