Եղիշե Պետրոսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է
Երգիչ, երգահան Եղիշե Պետրոսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է, Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին Հայաստանի Քննչական կոմիտեում:
"Կատարված բազմակողմանի քննության արդյունքում ապացույցների անբավարար լինելու հանգամանքով Ե.Պետրոսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին որոշում է կայացվել", - նշեցին Քննչական կոմիտեում:
Նշենք, որ Ե.Պետրոսյանը նախկինում չի եղել մեղադրյալի կարգավիճակում: Նրան ձերբակալելու որոշում էր կայացվել՝ որպես կասկածյալի, ինչը, սակայն, չի իրականացվել, քանի որ Ե.Պետրոսյանը գտնվում էր հիվանդանոցում:

Уголовное преследование в отношении Егише Петросяна прекращено
Уголовное преследование в отношении певца, композитора Егише Петросяна прекращено, сообщили Aysor.am в пресс-службе Следственного комитета Армении.
"В результате всесторонних следственных мероприятий и за неимением достаточных доказательств принято решение о прекращении уголовного преследования в отношении Е.Петросяна", - отметили в СК.
Е.Петросян обвинялся по статье 225 УК Армении, в организации массовых беспорядков в Ереване 29 июля. Было принято решение о его аресте, однако в связи с резким ухудшением состояния здоровья он был госпитализирован, и решение не было приведено в исполнение.