Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիայի համաժողովի բացմանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 13-ին մասնակցել է Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիայի համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը, տեղեկացնում է ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակը:
Բակո Սահակյանը կարևորել է Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիայի կազմավորումը՝ նշելով, որ  մեր վետերանների անցած ուղին, փորձն ու գիտելիքները, համապետական խնդիրների լուծման գործում ունեցած ակտիվ մասնակցությունը կարող են և պետք է օրինակ հանդիսանան մատաղ սերնդի համար:
ԼՂՀ նախագահը պետական պարգևներ է հանձնել 1988 թվականի փետրվարի 20-ի և 1991 թվականի սեպտեմբերի 2-ի Լեռնային Ղարաբաղի նախկին մարզային խորհրդի պատմական նստաշրջաններին մասնակցած մի խումբ պատգամավորների:

Бако Саакян принял участие в церемонии открытия форума Ассоциации парламентариев Арцаха
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял участие в торжественной церемонии открытия форума Ассоциации парламентариев Арцаха, сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Саакян подчеркнул важность формирования Ассоциации парламентариев Арцаха, отметив, что путь, пройденный ветеранами, их опыт и знания, а также активное участие в решении общегосударственных задач могут и должны стать примером для молодого поколения.
Глава государства вручил государственные награды группе депутатов, принявших участие в исторических сессиях бывшего областного совета Нагорного Карабаха 20 февраля 1988 года и 2 сентября 1991 года.