«Սասնա ծռերի» 4 անդամի առաջիկայում ազատ կարձակեն
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով՝ «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամներից 4 հոգու առաջիկայում ազատ կարձակեն: Ենթադրվում է, որ նրանց նկատմամբ կփոխվի խափանման միջոցը` երկամսյա կալանքը:
Ըստ նույն լուրերի, նրանք այն անդամներն են, որոնք իրավապահներին ասել են, թե չեն իմացել՝ ուր են գնում և ինչ են անելու ու բանից անտեղյակ հայտնվել են ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում:
«Չի բացառվում նաև, որ նրանք օժանդակել են իրավապահներին` տեղի ունեցածի մասին ցուցմունք տալով, ներկայացնելով խմբավորման անդամներից յուրաքանչյուրի գործողությունները և դերակատարությունը»,- գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Четырех членов группы «Сасна црер» вскоре освободят
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время четырех членов группы «Сасна црер» выпустят на свободу. Предполагается, что в их отношении будет изменена мера пресечения – двухмесячный арест.
Согласно тем же сведениям, это те члены группировки, которые заявили правоохранителям, что не знали куда идут и что будут делать, и случайно оказались на территории полка патрульно-постовой службы полиции Армении.
«Не исключается также, что они содействовали правоохранителям, дав показания о произошедшем и представив действия и роль каждого из членов вооруженной группы», - отмечает издание.