«Սասնա ծռերի» անդամ Հովհաննես Վարդանյանի կալանքի դեմ բողոքի քննության արդյունքները կհրապարակվեն օգոստոսի 22-ին
19/08/2016 16:57
Վերաքննիչ քրեկան դատարանը հետաձգեց «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Հովհաննես Վարդանյանի կալանքի դեմ բողոքի քննությունը:
Լրագրողների հետ զրուցում վերջինիս պաշտպան Անուշ Մխիթարյանն ասաց, որ դատարանը երկուշաբթի՝ օգոստոսի 22-ին, կհրապարակի կայացրած որոշումը:
Խոսելով Հովհաննես Վարդանյանի առոջական վիճակի մասին՝ Ա. Մխիթարյանը ասաց, որի իր պաշտպանյալը առողջական խնդիրներ ունի:
Փաստաբանը տեղեկացրեց, որ Վարդանյանի հետ միասին հիմա կալանքի տակ է գնտվում նաև Հովհաննես Վարդանյանին որդին՝ Մարտին Վարդանյանը, ով կասկածվում է «Սասնա ծռեր» խմբին օժանդակելու մեջ:

Апелляционный суд 22 августа огласит решение по жалобе на меру пресечения в отношении Ованнеса Варданяна
19/08/2016 18:55
Апелляционный уголовный суд Армении отложил рассмотрение апелляционной жалобы на заключение под стражу члена группы «Сасна црер» Ованнеса Варданяна.
В беседе с журналистами адвокат Варданяна – Ануш Мхитарян заявила, что суд огласит решение в понедельник, 22 августа.
Касаясь состояния Ованнеса Варданяна, адвокат отметила, что ее подзащитный имеет проблемы со здоровьем.
А.Мхитарян также сообщила, что вместе с Варданом Ованнисяном под стражей находится его сын – Мартин Варданян, который подозревается в содействии группе «Сасна црер»