Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Ալեքսանդր Գրիգորյանին՝ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 80-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Երևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր ռեժիսոր Ալեքսանդր Գրիգորյանին:
«Շնորհիվ Ձեր անսպառ եռանդի, ռեժիսորական յուրահատուկ զգացողության և կազմակերպչական մեծ ունակությունների` Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնը, որին Դուք նվիրվածությամբ ծառայում եք երկար տարիներ, նրա խաղացանկն ու ինքնատիպ հեղինակային ձեռագրով աչքի ընկնող բեմադրությունները վայելում են հասարակության խորին հարգանքը:
Ձեզ գնահատում են ոչ միայն որպես ռեժիսորի ու հմուտ կազմակերպչի, այլև մանկավարժի, ով իր փորձն ու գիտելիքներն է փոխանցում երիտասարդ դերասաններին` օգնելով նրանց բացահայտելու իրենց ներուժը»,-ասված է ԱԺ նախագահի ուղերձում:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, ստեղծագործական նոր հաջողություններ և ամենայն բարիք:

Спикер парламента Армении поздравил Александра Григоряна с юбилеем
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил сегодня поздравительное послание главному режиссеру и художественному руководителю Ереванского русского драматического театра имени К.Станиславского Александру Григоряну в связи с 80-летием, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Благодаря Вашей неиссякаемой энергии, особому  режиссерскому  чутью и большим организаторским способностям Государственный русский драматический театр имени К.Станиславского, которому Вы преданно служите долгие годы, его репертуар и выделяющиеся неповторимым авторским почерком постановки пользуются глубоким уважением зрителей.
Вас ценят не только как  режиссера и умелого организатора, но и как педагога, который передает свой опыт и знания  молодым актерам, помогая им раскрыть их потенциал», - говорится в послании Г.Саакяна.