Դի Կապրիոյին հարցաքննել են ՀԴԲ-ում
ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոն (ՀԴԲ) դերասան Լեոնարդո Դի Կապրիոյին հարցաքննել է Մալայզիայի 1MDB պետական հիմնադրամում կատարված հափշտակումների գործով, հայտնում է շվեյցարական Le Temps պարբերականը:
«ԴՀԲ-ում հետաքննում են դերասանի հարաբերությունները մալայզիացի միլիարդատեր Ջո Լոուի և հիմնադրամի նախկին ղեկավար Ռիզա Ազիզի հետ», - հայտնել է թերթը:
Ենթադրվում Է, որ 1MDB-ի ղեկավարը մալազիացիների փողն օգտագործել Է հոլիվուդյան դերասանի մասնակցությամբ «Ուոլ Սթրիթի գայլը» ֆիլմի ֆինանսավորման համար: Ինչպես գրել է Le Temps-ը, հիմնադրամը կինոնկարի արտադրությանն է ուղղել 100 միլիոն դոլար:

Ди Каприо допросили в ФБР
Федеральное бюро расследований США (ФБР) допросило актера Леонардо Ди Каприо по делу о хищениях в государственном фонде Малайзии 1MDB, передает ТАСС со ссылкой на  швейцарское издание Le Temps.
"ФБР расследует отношения актера с малайзийским миллиардером Джо Лоу и бывшим руководителем фонда Ризой Азизом", - сообщает газета.
Предположительно, глава 1MDB использовал деньги малайзийцев для продюсирования фильма "Волк с Уолл-Стрит" с участием голливудского актера. Как пишет Le Temps, на производство картины фонд направил $100 млн.